Neškôločka

Čo je Neškôločka?

Neškôločka je komunitný lesný klub, kde sa stretávajú rodičia a deti vo veku približne 2-3.5 roka na pravidelnej báze 3 doobedia týždenne.

Veríme, že príroda je ideálnym miestom na objavovanie a rast dieťaťa a v malej skupinke chceme dopriať našim najmenším zážitky z prírody a spoločného programu v rešpektujúcom prostredí.

Praktické info

Fungovanie

Stretávame sa tri doobedia týždenne v čase 9.00 – 12.00. Sprievodkyňa vymýšľa program a 2 rodičia jej vždy pomáhajú (zabezpečia zdravú desiatu a sú k ruke keď niečo treba pomôcť). Ostatní rodičia si môžu ísť vybaviť, čo potrebujú, alebo zostať pri svojom dieťati.

Skupinku tvorí približne 10 detí, ktorým pripravujeme program podľa ich schopností tak, aby sa príjemne cítili, zabavili a niečo nové naučili či vyskúšali v prírode.

S deťmi sme vonku čo najviac – počas príjemných dní sme v lese celý čas a v čase veľkej zimy alebo počas dažďa využívame priestory OZ Kaspian na Furdekovej 10. Tu máme k dispozícii herňu, toalety a materiál na rozvojovú alebo voľnú hru.

Program

Takto vyzerá náš bežný deň:

08.30 – 08.45    príchod detí
09.00 – 09.10    ranný kruh
09.10 – 09.20    spoločná desiata
09.20 – 10.20    rozvojové aktivity (hry, expedície)
10.20 – 10.30    druhá desiata
10.30 – 11.30    rozvojové aktivity
11.30 – 12.00    voľná hra, odchod detí domov

Prihlásenie do Neškôločky

75 €/mesiac

Priateľom Neškôločky ponúkame za mesačný členský poplatok 3x týždenne program pre deti v čase od 9.00 – 12.00, malú detskú skupinu do 12 detí, dvoch sprievodcov, zázemie s herňou a zdravú desiatu.

Prihláška

Do Neškôločky nehľadáme klientov, ale partnerov a kamarátov. Ak ťa Neškôločka zaujala, vyplň formulár nižšie a my sa ti v dohľadnej dobe ozveme, či máme voľné miesto. Následne sa s tebou radi stretneme, aby sme zistili, či si vzájomne sedíme 🙂

Môžeš sa prísť s dieťaťom pozrieť na “skúšobné” Neškôločky a až potom si finálne potvrdíme, či ideme spolu do toho.
Do Neškôločky sa nedá chodiť len 1 alebo 2krát do týždna. Ak sa s nami vydáš na cestu, tak očakávame, že sa k nám pridáš na všetky tri doobedia týždenne. Tešíme sa na teba.

Často kladené otázky

Chápeme, že v tomto veku ešte nemusia byť všetky deti odplienkované. Sprievodca však nebude mať priestor na manažovanie potrieb a starostlivosti o dieťa v tejto oblasti. Pokiaľ nemáš dieťa odplienkované, a myslíš, že je pre neho/ňu Neškôločka to pravé orechové, odporúčame ostávať na Neškôločke s dieťaťom a zabezpečiť jeho/jej plienkové potreby. Keď bude dieťa odplienkované, môžeš nechávať svojho drobca na Neškôločke aj samého.

Dojčenie je super a fandíme mu 🙂 Na Neškôločke je možné dojčiť kedykoľvek to dieťa potrebuje.

Pri 10 rodičoch vychádza služba “byť pomocníkom” približne raz za 5 Neškôločkových dní, teda asi 3x do mesiaca. Služby si rodičia plánujú vopred. Neškôločkové doobedie, kedy má rodič službu, je finančne zvýhodnené (kvôli preplateniu nákladov na desiatu a vloženej energii).

Preferujeme deti , ktorí sa s nami stretávajú všetky Neškôločkové doobedia.

Táto suma pokrýva náklady na prenájom priestorov, odmenu pre sprievodcov, materiál, desiatu, rezervu a rozvoj Neškôločky.

Nezmeškaj nič!

Daj nám svoj e-mail a raz mesačne dostaneš najaktuálnejšie info z Neškôlky.

Odoslaním tohto formulára dávam súhlas so spracovaním mojich osobných údajov pre potreby OZ Neškôlka. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám. Viac o ochrane osobných údajov.