Neškôločka

Čo je Neškôločka?

Neškôločka je komunitný lesný klub, kde sa stretávajú rodičia a deti vo veku približne 2,5-4 rokov na pravidelnej báze 3 doobedia týždenne.

Veríme, že príroda je ideálnym miestom na objavovanie a rast dieťaťa a v malej skupinke chceme dopriať našim najmenším zážitky z prírody a spoločného programu v rešpektujúcom prostredí.

Praktické info

Fungovanie

Stretávame sa tri doobedia týždenne v čase 9.00 – 12.00 v Starom háji (Petržalka). Sprievodkyňa realizuje program a 1-2 rodičia jej vždy pomáhajú (zabezpečia zdravú desiatu a sú k ruke keď niečo treba pomôcť). Ostatní rodičia si môžu ísť vybaviť, čo potrebujú.

Skupinku tvorí 12 detí, ktorým pripravujeme program podľa ich schopností tak, aby sa príjemne cítili, zabavili a niečo nové naučili či vyskúšali v prírode.

S deťmi sme vonku čo najviac – počas príjemných dní sme v lese celý čas a v čase veľkej zimy alebo počas dažďa využívame priestory OZ Kaspian na Furdekovej 10. Tu máme k dispozícii herňu, toalety a materiál na rozvojovú alebo voľnú hru.

Program

Takto vyzerá náš bežný deň:

08.30 – 08.45    príchod detí
09.00 – 09.10    ranný kruh
09.10 – 09.20    spoločná desiata
09.20 – 10.20    rozvojové aktivity (hry, expedície)
10.20 – 10.30    druhá desiata
10.30 – 11.30    rozvojové aktivity
11.30 – 12.00    voľná hra, odchod detí domov

Prihlásenie do Neškôločky

105 €/mesiac

Priateľom Neškôločky ponúkame za mesačný členský poplatok 3x týždenne program pre deti v čase od 9.00 – 12.00, malú detskú skupinu do 12 detí, dvoch sprievodcov, zázemie s herňou a zdravú desiatu.

Prihláška

Do Neškôločky nehľadáme klientov, ale partnerov a kamarátov. Ak ťa Neškôločka zaujala, vyplň formulár nižšie a my sa ti v dohľadnej dobe ozveme, či máme voľné miesto. Následne sa s tebou radi stretneme, aby sme zistili, či si vzájomne sedíme 🙂

Môžeš sa prísť s dieťaťom pozrieť na “skúšobné” Neškôločky a až potom si finálne potvrdíme, či ideme spolu do toho.
Do Neškôločky sa nedá chodiť len 1 alebo 2krát do týždna. Ak sa s nami vydáš na cestu, tak očakávame, že sa k nám pridáš na všetky tri doobedia týždenne. Tešíme sa na teba.

Často kladené otázky

Chápeme, že v tomto veku ešte nemusia byť všetky deti odplienkované. Sprievodca však nebude mať priestor na manažovanie potrieb a starostlivosti o dieťa v tejto oblasti. Pokiaľ nemáš dieťa odplienkované, a myslíš, že je pre neho/ňu Neškôločka to pravé orechové, odporúčame ostávať na Neškôločke s dieťaťom a zabezpečiť jeho/jej plienkové potreby. Keď bude dieťa odplienkované, môžeš nechávať svojho drobca na Neškôločke aj samého.

Dojčenie je super a fandíme mu 🙂 Na Neškôločke je možné dojčiť kedykoľvek to dieťa potrebuje.

Pri 10 rodičoch vychádza služba “byť pomocníkom” približne raz za 5 Neškôločkových dní, teda asi 3x do mesiaca. Služby si rodičia plánujú vopred. Neškôločkové doobedie, kedy má rodič službu, je finančne zvýhodnené (kvôli preplateniu nákladov na desiatu a vloženej energii).

Preferujeme deti , ktorí sa s nami stretávajú všetky Neškôločkové doobedia.

Táto suma pokrýva náklady na prenájom priestorov, odmenu pre sprievodcov, materiál, desiatu a rozvoj Neškôločky.

Novinky do tvojej schránky

Daj nám svoj e-mail a raz za čas dostaneš najaktuálnejšie info z Neškôlky.

Odoslaním tohto formulára dávam súhlas so spracovaním mojich osobných údajov pre potreby OZ Neškôlka. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám. Viac o ochrane osobných údajov.