Neškôlka pomáha XII

To sa mi páči!

Pre deti vo veku 3-6 rokov

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v če krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Ako hniezdia vtáky?

Ktorý vták má partnera na celý život? Ako je to s tou kukučkou?
Aj vtáčie rodinky majú svoje domovy a zvyky. Ako vyzerajú, objavíte v našom pracovnom zošite tajomstvá vtáčích hniezd
Líška Letoška VI

Líška Letoška dnes objaví rodiny lesných zvierat. A čo majú všetky spoločné? Čítajte v ďalšom dieli od našich sprievodkýň Ivky a Natálky.
Za príbehom nájdeš otázky, ktorými si drobec precvičí svoju pozornosť a počúvanie s porozumením.


Postavte si bunker

Stavba bunkra výborne trénuje konštrukčné zručnosti.
Ak ste v exteriéri, hľadajte najprv vhodné miesto, veľké palice a dumajte spolu nad tým ako bude stavba vyzerať. V interiéri využijete stoličky, stôl a deky.
Vo vlastnom malom domčeku sa dieťa (ktorému je v dospeláckom svete všetko veľké) cíti v bezpečí a útulne.

Je to jeho územie, kde môže rozhodovať (výborný priestor na mocenské hry). A pre rodiča je to príležitosť nechať dieťa zažiť, aké je to starať sa o domácnosť, kedy dieťa “u seba” chystá jedlo, vysáva, vynáša smeti alebo kúri v krbe.


Farebné ruky

Budeš potrebovať: kartón, ceruzku, lepidlo, nožnice, materiál na nalepovanie (servítky/sušené strukoviny/trblietky/listy/kvety…)
Vystrihni kartón vo veľkosti ruky tvojho drobca, spolu mu/jej obkreslite ruku, potrite lepidlom a môžete vyzdobovať.

Závisí len na tvorivosti drobca, ako bude jeho ruka vyzerať 🙂Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás

“Chyba je len štartovacia čiara, práve tam učenie začína.”

Katarína Trávničková píše vo svojom blogu Budovanie húževnatosti cez neúspech o tom, ako cielene pracovať s chybami tak, aby dieťaťu pomáhali a neboli pod/vedomým strašiakom.
A zasa musíme byť vzorom my, rodičia 😉

To sa mi páči!