Neškôlka pomáha X

To sa mi páči!

Pre deti vo veku 3-6 rokov

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v če krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Bzz bzz


Zacvičte si s našou Natálkou zvieracie príbehy s prvkami jogy. Spojenie pohybu a riekaniek podporuje rozvoj pohybovej pamäte. Texty riekaniek nájdeš tu.
V našom pracovnom liste môžete s tvojím drobcom hľadať domovy pre rôzne druhy hmyzu a potom si s nimi zahrať pexeso.Líška Letoška V

Aké to je, keď sa nedeje to, čo Letoška práve chce? Aké to je, keď sa jej nedarí, ale Radošiakovi áno?
Dnes o tom, aké ťažké je prekonať odmietnutie a neúspech v príbehu od našich sprievodkýň Natálky a Ivky.


Guľôčky

Máš doma sklenené, hlinené alebo drevené guľôčky? Tak tu je pár tipov, ako ich využiť:
 – triedime ich podľa farby (prenášať sa dajú prstami, lyžičkou aj pinzetou pre cibrenie presnosti)
 – tréning pre základné počty: koľko je tu guličiek? Ktorých je viac/menej? Koľko treba doplniť aby ich bolo rovnako?
 –  keď vyplníš dno tanierika pieskom, je to výborný podklad na vytváranie obrazcov (drobec môže opakovať tie tvoje alebo tvoriť vlastné)
 – vyrobte pre guľôčky dráhu v piesku
 – niečo s prekvapením: schovaj do nádoby s pieskom 5 guľôčok a drobec ich musí všetky nájsť (pomocou štetca/naberačky/naslepo len hmatom)
Prácou s malými predmetmi dieťa rozvíja jemnú motoriku, trpezlivosť a dnes aj farby, počítanie a logiku.


Vyšívanie

Budeš potrebovať látku, drevený kruh na vyšívanie, ihlu a bavlnky.
Techniku vyšívania zvládajú deti od troch rokov a zoznamovanie sa s ihlou je výborná príležitosť na prácu s “nebezpečnými” nástrojmi. Táto aktivita je výzvou pre jemnú motoriku a rozvíja priestorové myslenie. Starší drobec si môže kresliť obrázky a vyšívať tie.

Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás


Deti, ktoré sa narodili do extrémnej chudoby majú pre svoj rast a rozvoj veľmi zlé podmienky. Nemajú šancu dostať sa z nich bez pomoci.

Projekt Omama pomáha rodičom a ich deťom nájsť cestu von. Omamy pomáhajú chudobným mamám a otcom žijúcim v biede a odovzdávajú im dôležité rodičovské skúsenosti. Aby malo ďalšie dieťa šancu na lepší život, môžeš pomôcť aj ty.

To sa mi páči!