Neškôlka pomáha VI

To sa mi páči!

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v čase krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Líška Letoška III

Dnes príbeh o tom, ako je každý dobrý v niečom inom a ako sa vieme navzájom dopĺňať.
Pri otázkach za príbehom sa môžete zamyslieť nad tým, aký je to pocit, keď je niekto lepší či horší v rôznych aktivitách. V pracovnej časti vyfarbujte a spájajte zvieratá s ich dominantným zmyslom.
Vytvorili naše Ivka a Natálka.


Čo to bzučí?

Vezmite von naše pracovné listy a pátrajte po hmyze. Pozrite si životný cyklus motýľa, včely či lienky a vyfarbujte.
Sledujte čo spravia mravce s kúskom jablka a ak nájdete nejakého uhynutého chrobáčika, vezmite si ho domov na pozorovanie (lupou môžete sledovať počet nôh alebo stavbu krídel).


Domov pre zvieratká

Priprav svojmu drobcovi malú pátračku vonku alebo vnútri: poschovávaj po okolí zvieratká/panáčikov/autíčka. Po nájdení všetkých “nezvestných” im postavte domčeky z toho, čo okolie poskytuje (paličky/listy/mach/kocky/látky).

Pri hľadaní si dieťa trénuje orientáciu v priestore a koncentráciu na detail (hľadá malé predmety) a pri stavbe domčekov rozvíja konštrukčné schopnosti a trpezlivosť.


Čo všetko sa dá vonku zjesť

Na lúke či v lese nájdeš kopec rastlín, ktoré sú chutné a užitočné. Pri jedinej prechádzke v prírode môžeš ochutnať štiav, divú pažitku, kapsičku pastiersku aj medvedí cestak. Ďalšie tipy, čo všetko sa dá dať napríklad na chlieb, nájdeš na parádnej stránke ucimesevenku.cz.


Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás


Nemáš energiu čítať si drobcom, ale nechceš mu púšťať telku?

Výborným riešením sú narozprávané rozprávky. Veľmi sa tešíme, že RTVS sprístupnila archív svojich audio rozprávok. Dá sa pri nich oddychovať, kresliť aj stavať lego 🙂

To sa mi páči!