Neškôlka pomáha VII

To sa mi páči!

Pre deti vo veku 3-6 rokov

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v če krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Audio: rozprávka o 3 psíkoch III

Príbehy o psíkoch Bobikovi, Lobikovi a Kobikovi sú plné priateľstva, prírody a milých objavov, ktoré les ponúka.

Dnešnú časť O domčekoch číta jej autorka, naša Natálka tak príjemne, že je vďaka tomu ideálna k poobednému oddychu.


Video: Ako rastie semienko?


Ako vznikne zo semienka rastlina? Čo všetko na to potrebuje? Objav so svojím drobcom odpovede v mini divadielku od našej Natálky.


Lesní pátrači


Poďte s nami do lesa a objavujte jeho záhady. Vezmite so sebou náš pracovný list a objavujte kvety, hmyz, farby a nové materiály. Dieťa trénuje svoje pozorovacie schopnosti a sústredenie na detail a pri vyfarbovaní a lepení cibrí svoju jemnú motoriku.


Kamenné veže

Jednoduchá a nenáročná aktivita s obrovským potenciálom.
Nájdite si kamienky a pustite sa do stavania veže priamo vonku alebo doma. Čím vyššia veža je, tým je ťažšie ju postaviť.
Táto aktivita si vyžaduje vysoké sústredenie a trpezlivosť. Dieťa pracuje so stabilitou a rovnováhou. 
Veža stále padá? Nevadí, aj malé neúspechy sú príležitosťou na rozvoj a diskusiu: “čo spraviť nabudúce inak/prečo sa mi nedarí/vďaka čomu sa mi už darí?”
Dieťa sa môže hnevať, keď mu to nepôjde a práve tu môžete spolu trénovať ako zvládať neúspech. Čím máš mladšie dieťa, tým menšie ciele si stavajte.

Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás


Deti nemusia počúvať len detskú hudbu, ale aj kvalitnú hudbu 😉 Dopraj im počúvanie tvojej obľúbenej, rocku, jazzu alebo klasiky.
Inšpiratívny článok o tom, ako malkáčov zoznamovať s klasikou nájdeš v DenníkuN.
U nás doma je klasická hudba súčasťou rodinných diskoték na vyb láz ne nie.

To sa mi páči!