Neškôlka pomáha VIII

To sa mi páči!

Pre deti vo veku 3-6 rokov

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v če krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Moja rodina

Kto je moja blízka rodina? A kto vzdialená? Rodinný strom je výbornou príležitosťou spraviť si poriadok v tom, čia sestra je moja teta alebo čo mi je mamina mamina 🙂
Dieťa sa zorientuje vo vzťahoch v rodine, nájde si svoje miesto a mame môže niečo nakresliť ku dňu matiek.Líška Letoška IV

Dnešný príbeh o Líške Letoške je o priateľstve a vzájomnej pomoci. Za príbehom nájdeš otázky, ktoré vám s tvojím drobcom pomôžu zamyslieť sa nad tým čo je to priateľstvo a aké vlastnosti má skutočný priateľ.


Experiment: čo všetko sa rozpúšťa?

Kam zmizne med, keď ho dáme do čaju? A sirup v malinovke?
Rôzne veci sa vo vode rôzne rozpúšťajú. A čo sa s tým stane, keď sa to nerozpustí?
Na ne/rozpúšťací experiment budeš potrebovať niekoľko malých zaváraninových fliaš, lyžičky, vodu a veci na ne/rozpúšťanie: múku, soľ, nadrvenú kriedu, olej, piesok.
Každý materiál nasypte do inej fľašky s vodou, miešajte lyžičkou a sledujte, čo sa stane (múka, soľ a krieda sa rozpustia, piesok klesne na dno, olej zostane na povrchu).
Na začiatku môžete hádať, čo sa bude rozpúšťať a čo nie a následne to overiť experimentom. Dieťa objavuje fyziku a nové vlastnosti materiálov.


Prírodné zvieratká

Vyrobte si zvieratká z prírodných materiálov. Budete potrebovať papier, lepidlo, nožnice a materiál na nalepovanie. Pozbierajte listy, trávu, konáriky a kvety a prilepujte ich na papier v tvare rôznych zvierat: motýle, lienky, mravce…

Ak máš mladšie dieťa, vystrihni mu z papiera tvar nejakého zvieraťa a drobec ho môže natrieť lepidlom a zdobiť rastlinkami.
Dieťa trénuje jemnú motoriku a koordináciu oko-ruka. Pri lepení prírodnín do konkrétneho tvaru cibrí presnosť a trpezlivosť.
Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás


Hračiek nikdy nie je dosť!
Hračiek je plný dom!

Ak niekedy riešiš podľa čoho ich pretriediť alebo vyberať nové, našli sme zaujímavý článok, podľa čoho sa rozhodovať.

To sa mi páči!