Neškôlka pomáha V

To sa mi páči!

Pre deti vo veku 3-6 rokov

Pre našich Neškôlkarov pripravujeme inšpirácie na aktivity, audiorozprávky a videá, s ktorými sa chceme podeliť aj s tebou, aby sme ti uľahčili toto náročné obdobie “korona prázdnin”.
Natálka, Ivka, Lula a Pyra


Tento materiál vznikol vďaka sprievodkyniam z Neškôlky a Neškôločky. Ak ťa inšpiroval a chceš pomôcť jeho ďalšej tvorbe, podpor nás prosím jednorazovým alebo pravidelným darom cez portál darujme.sk.
Vďaka tvojmu príspevku môžeme aj v če krízy rozvíjať deti zmyslupnými aktivitami, ktoré im pomôžu spokojne rásť.
Ďakujeme 🙂

Hor sa na vodu!

Pošlite do sveta svoju vlastnú loď. Ak pôjde do potoka, je dôležité, aby jej stavebný materiál neškodil prírode, preto použi: polovicu orechovej škrupinky, kúsok  jablka, špáradlo, papier a ekolepidlo.

Škrupinku si môžeš ozdobiť, rovnako ako papier na vlajku. Do škrupiny vlož malý kus jablka kvôli stabilite a hmote na zapichnutie vlajky. Na špáradlo nalep vlajku a hor sa na vodu.
Loďky sa dajú púšťať aj doma vo vani 🙂


Audio: Rozprávka o 3 psíkoch II.

Príbehy o psíkoch Bobikovi, Lobikovi a Kobikovi sú plné priateľstva, prírody a milých objavov, ktoré les ponúka.

Dnešnú rozprávku o jazierku, mravcoch a medvedej jaskyni číta jej autorka , naša Natálka tak príjemne, že je vďaka tomu ideálna k poobednému oddychu.


Vidličky, lyžičky, nože

Výborná aktivita na podporu sebakontroly a férovosti.
Jeden hráč je k ostatným otočený chrbtom a počíta: “vidličky, lyžičky, nože”. Ostatní, vzdialení aspoň 10 metrov sa počas počítania snažia k nemu priblížiť. Keď však dopočíta, bleskovo sa otočí a ostatní hráči sa musia prestať hýbať (zamrznúť). Ten, kto sa pohol hoci len o milimeter, sa musí vrátiť na začiatok.  Hráč, ktorý sa ako prvý dotkne odrátavajúceho, ho môže vymeniť.


Čo rastie okolo nás?

Objavte s drobcom tajomstvá našich typických rastlín – púpava, fialka, sedmokráska, žihľava, hluchavka. Môžete si poobzerať detailnú kresbu týchto rastlín, pohľadať ich v prírode a pripraviť si z nich čaj alebo šalát. Naše hádankobásničky pomáhajú precvičovať rytmiku a pamäť a obrázky podporujú objavovanie prírody.
Tento materiál pripravujeme dvakrát týždenne. Jeden je zameraný na deti vo veku 2-3,5 roka, druhý na deti vo veku 3-6 rokov. Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Každá aktivita sa dá zjednodušiť alebo spraviť náročnejšou podľa veku a schopností tvojho dieťaťa. Niektoré aktivity sú naše autorské, niektorými sme sa inšpirovali inde.

Nie sme pedagógovia, ale sprievodcovia v lesnom klube Neškôlka a Neškôločka. Náš tím má skúsenosti s prácou so zážitkovou pedagogikou, s predškolákmi a máme aj vlastné deti, ktoré nás toho naučili asi najviac 🙂


Zaujalo nás


Ak vám chýba návšteva zoo alebo múzea, môžete sa v nich prejsť aspoň online. Pozrite sa so svojím drobcom, čo práve robia tučniaky v San Diegu alebo orangutany v Kansase vďaka virtuálnym prehliadkam svetových zoo a múzeí.

To sa mi páči!