V jesennej sezóne otvárame lesný klub Neškôlka

To sa mi páči!


Čo je Neškôlka?

Neškôlka je svet, v ktorom deti vo veku 3-6 rokov objavujú a rozvíjajú svoj potenciál v lesnom prostredí najmä cez hru. Lesné prostredie je pre nás špeciálnym zdrojom inšpirácie, lebo tu deti môžu slobodne skúšať a zažívať zmeny ročných období, fyzikálne zákony aj priateľstvo vo svojej malej neškôlkárskej skupinke.  Rešpektujúcim prístupom vytvárame bezpečné prostredie na rast našich detí a vedieme ich k odhaľovaniu záhad o sebe, ostatných aj o okolí. Sme prevažne vonku, v príjemnom prostredí petržalského lesa. Obed a poobedný oddych máme v interiéri a v prípade mrzutého počasia, aj časť programu.

Nemáme učiteľky

Ani vychovávateľky… ale sprievodkyne. Na deti sa nepozeráme ako na princov na zlatom stolci ani akoby boli o úroveň nižšie, ale ako na partnerov, ktorí môžu aj nás veľa naučiť. Potrebujú však jasné hranice a istotu, že ich všetci dodržiavajú. Tiež smerovanie a kopec inšpirácie k objavovaniu. Toto všetko im s láskou dávame.

Kto stojí za Neškôlkou?

Sme občianske združenie, ktoré spúšťa projekt celodennej starostlivosti o deti vo veku 3-6 rokov – Neškôlku. Filozoficky vychádzame z lesných klubov a škôlok a využívame prvky montessori pedagogiky. Veríme, že príroda je po rodičovskom náručí druhé najlepšie miesto na rast dieťaťa a preto sme vonku kedykoľvek sa dá. Myslíme si, že každé dieťa môže rásť, keď má na to vytvorené láskyplné a inšpirujúce prostredie. Sme dve dvojmamy Pyra a Janka, ktoré sa snažia vytvoriť ideálnu Neškôlku, kde budú spokojné deti, ich rodičia aj naši sprievodcovia.

Zaujímavé… a čo ďalej?

Pracujeme na našej web stránke, kde budú všetky dôležité informácie pokope a pripravujeme infostretnutia, kde sa budeme môcť stretnúť so záujemcami o Neškôlku a okukať sa naživo 🙂 Všetko je v štádiu príprav, ale ak chceš vedieť o našich novinkách ako prvá/prvý, napíš nám mail na neskolka.petrzalka@gmail.com alebo nechaj svoju mailovú adresu v spodnej časti našej hlavnej stránky. Aktuálne info ti pošleme.

Foto: VeroniCa Basty

To sa mi páči!