V jesennej sezóne otvárame lesný klub Neškôlka

To sa mi páči!


Čo je Neškôlka?

Neškôlka je svet, v ktorom deti vo veku 3-6 rokov objavujú a rozvíjajú svoj potenciál v lesnom prostredí najmä cez hru. Lesné prostredie je pre nás špeciálnym zdrojom inšpirácie, lebo tu deti môžu slobodne skúšať a zažívať zmeny ročných období, fyzikálne zákony aj priateľstvo vo svojej malej neškôlkárskej skupinke.  Rešpektujúcim prístupom vytvárame bezpečné prostredie na rast našich detí a vedieme ich k odhaľovaniu záhad o sebe, ostatných aj o okolí. Sme prevažne vonku, v príjemnom prostredí petržalského lesa. Obed a poobedný oddych máme v interiéri a v prípade mrzutého počasia, aj časť programu.

Nemáme učiteľky

Ani vychovávateľky… ale sprievodkyne. Na deti sa nepozeráme ako na princov na zlatom stolci ani akoby boli o úroveň nižšie, ale ako na partnerov, ktorí môžu aj nás veľa naučiť. Potrebujú však jasné hranice a istotu, že ich všetci dodržiavajú. Tiež smerovanie a kopec inšpirácie k objavovaniu. Toto všetko im s láskou dávame.

Kto stojí za Neškôlkou?

Sme občianske združenie, ktoré spúšťa projekt celodennej starostlivosti o deti vo veku 3-6 rokov – Neškôlku. Filozoficky vychádzame z lesných klubov a škôlok a využívame prvky montessori pedagogiky. Veríme, že príroda je po rodičovskom náručí druhé najlepšie miesto na rast dieťaťa a preto sme vonku kedykoľvek sa dá. Myslíme si, že každé dieťa môže rásť, keď má na to vytvorené láskyplné a inšpirujúce prostredie. Sme dve dvojmamy Pyra a Janka, ktoré sa snažia vytvoriť ideálnu Neškôlku, kde budú spokojné deti, ich rodičia aj naši sprievodcovia.

Zaujímavé… a čo ďalej?

Pracujeme na našej web stránke, kde budú všetky dôležité informácie pokope a pripravujeme infostretnutia, kde sa budeme môcť stretnúť so záujemcami o Neškôlku a okukať sa naživo 🙂 Všetko je v štádiu príprav, ale ak chceš vedieť o našich novinkách ako prvá/prvý, napíš nám mail na neskolka.petrzalka@gmail.com alebo nechaj svoju mailovú adresu v spodnej časti našej hlavnej stránky. Aktuálne info ti pošleme.

Foto: VeroniCa Basty

To sa mi páči!

14 názorov na “V jesennej sezóne otvárame lesný klub Neškôlka”

 1. Velmi ma to zaujalo a rada sa dozviem viac. Precitala som si ze mate vekovu hranicu od 3-6 takze mladsie deti vobec neuvazujeze zaradit vsak?
  Syn bude mat 2 v juni.

  1. Viera Mojzešová

   Ahoj Miška,
   pre deti vo veku 2-3 roky máme Neškôločku. Je to komunitný klubík 3 doobedia týždenne. Bude to malá skupinka do 12 detí so sprievodcom a prítomnými vždy 2 maminami, ktoré pomôžu s desiatou a deťmi. Tu môžu aj nemusia mamy ostávať s deťmi. Ak ťa to zaujalo, daj nám prosím vedieť na neskolka.petrzalka@gmail.com

   Pekný deň

 2. Jeej,super,Miško ma sice len 1 rok ale do budúcna by som si preňho nieco taketo predstavovala..v ktorej casti Petrzalky budete sidlit?
  Ďakujem,Veronika Melová

  1. Viera Mojzešová

   Ahoj Veronika,
   budeme na brehu Draždiaka na Tematínskej 10 (Paneurópska vysoká škola)
   Tešíme sa na Miška, možno už o rok v Neškôločke, ktorá je pre deti od 2 rokov, len 3 doobedia týždenne aj s maminami 🙂

   Pekny den

 3. Ahojte, blizia sa nam tretie narodeniny tak sa radi informujeme ❤
  Dakujem, Daniela (mamina Jakuba /3 roky v marci /
  a Hanky /1 mesiac/)

  1. Viera Mojzešová

   Ahoj Mirka,
   hľadanie Neškôlkarov začne 23.3.2019 infostretnutím o Neškôlke (ak by si mala chuť prísť, viac info nájdeš tu: https://bit.ly/2TBZhck).
   Po oboch marcových infostretnutiach sa začiatkom apríla začneme individuálne stretávať s rodičmi, aby sme si obe strany ujasnili, či si sedíme a zdieľame očakávania od Neškôlky (viac info bude na infostretnutí, ak tam nevieš byť ale zaujíma ťa to, daj vedieť).
   Z praktických dôvodov uprednostňujeme dieťa, ktoré: je odplienkové, bude Neškôlku navštevovať celý týždeň na celý deň, je vo veku 3-6 rokov.

   Ak by si mala ďalšie otázky, môžeš napísať aj na neskolka.petrzalka@gmail.com

   Pekný deň prajem

 4. Dobry den, to je skvele ze budeme mat nieco take v Petrzalke. Prosim poslite mi viac info. Dcerka bude mat 3 roky v septembri. Dakujem.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *