V letnej sezóne otvárame Neškôločku pre 2-3 ročných dobrodruhov

To sa mi páči!

Aj predškôlkári milujú prírodu, objavovanie a nových kamarátov. Chceme im to dopriať a preto sme pre deti vo veku 2-3,5 roka pripravili program, kde spoznajú nových ľudí, zažijú prírodu a kopec dobrodružstva a zároveň budú môcť byť s mamou alebo tatom.

Po ročnej skúsenosti s Neškôločkou sme sa do tohto konceptu naplno zamilovali. Kombinácia sprievodcu, ktorý deti vedie v prírode, partie malkáčov a komunity rodičov, prináša deťom kopec zážitkov a rodičom nové priateľstvá a vzťahy s podobnou krvnou skupinou.

Neškôločka je komunitný lesný klub v Petržalke, ktorý je otvorený 2-3 doobedia týždenne (podľa toho ako sa finálna skupinka rodičov dohodne) v čase 9.00 – 12.00. S Neškôločkármi bude vždy sprievodca, ktorý zabezpečí program a dvaja rodičia, ktorí zabezpečia zdravú desiatu a budú pomocníkmi pre sprievodcu. Rodičia, ktorí budú mať službu sa pravidelne striedajú tak, aby bol každý raz za čas pomocníkom (pri 10 rodičoch to vychádza cca 3x za mesiac). Ostatní rodičia si môžu ísť vybaviť, čo potrebujú, alebo zostať pri svojom dieťati. Náklady na program, zázemie, desiatu a materiál pokrýva cena cca 70 €/mesiac (cca preto, že to závisí napr. od veľkosti skupiny – max však 12 detí, či sa budeme stretávať 2 alebo 3 doobedia a pod.)

Náš program vyzerá približne takto:

8.30 – 8.45 príchod detí

9.00 – 9.10 ranný kruh (privítanie, otvorenie dennej témy)

9.10 – 9.20 spoločná desiata

9.20 – 10.20 rozvojové aktivity (hry, experimenty, expedície)

10.20 – 10.30 druhá desiata

10.30 – 11.15 rozvojové aktivity

11.15 – 12.00 voľná hra

12.00 odchod domov

S deťmi sa snažíme byť vonku čo najviac – počas príjemných dní sme v lese celý čas a v zime, alebo počas dažďa využívame priestory zázemia. Tu máme pripravenú herňu, k dispozícii toalety a materiál na rozvojovú alebo voľnú hru.

Nemáme potrebu učiť našich najmenších čítať ani počítať – vidíme však veľký význam v tom, aby sa deti postupne učili fungovať v skupinke a prostredníctvom hry a vďaka prírode využili kopec príležitostí na rozvoj. Hrubú motoriku rozvíjajú lezením, balansovaním či preskakovaním rôznych prírodných prekážok, jemnú motoriku zasa cibria zbieraním konárikov, listov či kamienkov. Budú s nami poznávať les, spoluprácu s ostatnými a získavať sociálne zručnosti, ktoré im pomôžu pri fungovaní v spoločnosti (napríklad povedať slovami, keď sa mi niečo páči alebo nepáči, podeliť sa s ostatnými, dohodnúť sa, vzájomne si pomáhať.)

Zaujala ťa Neškôločka? Podrobnejšie informácie o nej si môžeš prečítať tu. Myslíš, že by sme sa k sebe hodili? Prihlásiť sa môžeš vyplnením tohto formulára a príď si Neškôločku vyskúšať.  Takto budeš/me mať možnosť zistiť, či si vzájomne sedíme a ak áno, budeme radi, keď sa k nám spolu so svojím drobcom pridáš. Nehľadáme klienta, ale parťáka, ktorý má blízko k našim hodnotám (viac o nich nájdeš tu alebo tu) a dokáže zodpovedne pristúpiť  k roli pomocníka, keď bude treba. Neškôločku otvárame v septembri 2019. Skúšobné Neškôločky budú prebiehať v lete, podľa dohody.

Páči sa ti Neškôločka, ale máš už staršie dieťa? O Neškôlke pre deti vo veku 3-6 rokov sa dočítaš tu.

To sa mi páči!